Diamond Rinoplasti Nedir?
Diamond Rinoplasti

Burun estetiğinde yeni bir dönem, Diamond Rinoplasti

Burun estetik ameliyatları tüm dünyada estetik ameliyatlar arasında en sık yapılan estetik girişimlerdendir. Yüzün ifadesini ve güzelliğini çok etkilediği için, iyi yapılmış bir burun ameliyatının hem sağlık hem de estetik açıdan katkısı büyüktür. Yıllarca bu ameliyatlar burun kemikleri kırılarak yapıldığı için ameliyat sonrası dönemde şiddetli şişme, morarma gibi yan etkiler görülmekte idi. Ayrıca kemilerin kırılması ve kaynaması sırasında istenmeyen, kontrol edilemeyen yanlış iyileşme ve şekillenmeler ortaya çıkabiliyordu.

Teknolojinin sağlık alanındaki gelişmesi burun ameliyatlarında da yeni bir devir başlattı. Yüksek frekanslı titreşimlerle çalışan piezocerrahi sayesinde kemik gibi sert dokuları kırmadan şekillendirmek ve ince detaylarla çalışabilmek mümkün oluyor. Paris’ten Dr.Olivier Gerbault’un geliştirdiği diamond bir uç ile burnun kemik iskeletini şekillendirerek çok daha emniyetli ve öngörülebilir sonuçlar veren diamondrhinoplasty tekniğini burun estetik ameliyatlarında rutin olarak kullanıyoruz.. Bu teknik ile eğer hastamızın morluk ve şişlik oluşmasına yol açan özel bir hastalığı ya da cilt yapısı yoksa, ameliyat sonrası dönemde hafif bir şişlik dışında ciddi bir morarma görülmemektedir.

Benim de içinde bulunduğum International Rhinoplasty Research Society’nin üyesi olan Dr.Gerbault’un geliştirdiği bu teknik inanıyorum ki tüm dünyada hızla yayılarak burun ameliyatlarının rotasını değiştirecektir.

Bu konular ilginizi Çekebilir