Revizyon (düzeltme)

Revizyon burun ameliyatları

Estetik burun ameliyatı sonrasında estetik olarak ya da nefes almayla ilgili tatmin edici sonuç elde edilemediği durumlarda revizyon (düzeltme) burun ameliyatları gündeme gelir. İlk ameliyat kararını verirken belki de çok ince eleyip sık dokumamış kişi ikinci ameliyatı olmadan önce çok daha detaylı araştırma yapmalı ve özellikle revizyon burun ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrah arayışına girmelidir. Bu konuyla ilgili burada ana başlıklara değineceğiz. Detaylı bilgi için Bk. www.revizyonburunameliyati.com

Revizyon burun ameliyatının birinci ameliyattan farkı nedir?

Görüntü olarak ne kadar kötü olsa da hiç ameliyat olmamış bir burun doğal anatomik yapıları müdahale görmediğinden cerrah açısından çok daha kolay şekillendirilebilir ve ameliyat öncesinde iç yapısı çok daha kolay tahmin edilebilir. Daha önce ameliyat olmuş bir burunda burnu şekillendirmek için kullandığımız burun orta duvarındaki kıkırdak doku kullanılmış ve burun anatomik oluşumları şekil değiştirmiştir. İlk ameliyatınız sadece burun içi ile ilgili deviasyon ameliyatı bile olsa sonradan yapılacak olan estetik ameliyatı bu bakımdan zorlaştırmaktadır.

Revizyon burun ameliyatı benim için daha mı zor olacak?

Sizin için revizyon burun estetik ameliyatı birinci ameliyattan daha zor değildir. Bu ameliyatın zorluğu daha çok ameliyatı yapacak cerrah içindir. Ancak burun içerisinde yeterli kıkırdak dokunun olmadığı durumlarda kulak ya da kaburga kıkırdağı alınırsa ikinci bir yara bölgesi olacaktır.
İlk ameliyatımda istediğim sonucu alamadım bundan sonrakilerde burnum daha güzel olur mu?
İlk ameliyatınız sonrasında sorun doğru analiz edildiğinde ve düzeltme ameliyatı için doğru plan yapıldığında istediğiniz sonucu elde edersiniz. Kimi zaman ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü ameliyat gereksinimi olan hastalar başvurmaktadır ve bu burunlarda da yapılan işlem tıpkı ikinci ameliyatta olduğu gibidir.

İlk ameliyatta doku kaybı oluştu bu nasıl tamir edilir?

İlk burun ameliyatı sonrasında meydana gelen doku kayıpları kendi kulağınız ya da kaburganızdan alacağımız kıkırdak ile tamir edilir. Bu işlem sonrasında kulakta herhangi bir şekil bozukluğu oluşmaz. Kaburga almak için ise meme altındaki kıvrıma yara izi saklanarak en iyi estetik sonuç elde edilir.

Revizyon ameliyatından sonra iyileşme süreci

Revizyon ameliyatlarında iyileşme süreci ilk ameliyatınızınkinden biraz daha uzun sürebilir. Dokular ilk ameliyata bağlı olarak daha yapışık olduğundan cerrahi uygulama daha zorlu olacaktır. Ayrıca kulak ya da kaburga kıkırdaklarının yeni yerlerindeki beslenme ve uyum süreci burundaki şişliğin biraz daha uzun sürede geçmesine yol açabilir.

İlk burun estetiği ameliyatınızdan beklediğiniz sonucu alamadıysanız umutsuzluğa kapılmayın! Detaylı ve profesyonel bir ön analiz ve sorunlarınıza yönelik doğru yöntemlerle yapacağımız cerrahi ile sorununuzu çözebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için www.revizyonburunameliyati.com ‘u ziyaret edin

Bu Videolar ilginizi Çekebilir

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı
  • Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı
5

Özet

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Sending
User Review
5 (1 vote)