Ameliyatsız Burun Estetiği

Bazı kişilerin burunları yüzlerine göre büyük ya da uzun olmamasına karşın sadece burun sırtındaki ufak bir kemer ya da burnun sağ ve sol yarısındaki asimetri nedeniyle burun şekli eğri ya da dikkat çekici olarak bozuk görünür. Elbette bu tür küçük şekil bozuklukları da kalıcı olarak ameliyatla düzeltilebilir. Ancak iyileşme süresindeki uzunluk ve ameliyatın hasta açısından getireceği ek yük düşünüldüğünde burnun sorunlu bölgeleri uygun dolgu ve botox seçenekleriyle görünmez hale getirilebilir. Aslında burada yapılan işlem tam olarak bir kamuflajdır.

Dolgu uygulaması öncesinde yapılacak olan fotoğraf çalışmaları sonucun tam olarak nasıl görüneceği konusunda bilgi verir. Burun cildinin çok ince olduğu durumlarda ve çok hassas cilt yapısı olan alerjik hastalarda bu uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Dolgu materyali olarak kalıcı dolgu kullanmamaktayız. Kalıcı dolgular alerjik reaksiyon oluşması durumunda geri çıkartılamadıklarından sakıncalıdırlar. Biz kliniğimizde bütün dünyada altın standart olarak kabul edilen ve doku uyumu son derece iyi olan Hyaluronik Asit ve Allergan firmasının orijinal Botox’unu kullanmaktayız.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının etkisi yaklaşık olarak 8-12 ay devam etmektedir. Uygulama tekrarlandıkça etki daha uzun sürmekte ve zamanla kalıcı olmaktadır.

Uygulamadan önce cildi uyuşturucu kremler sürülerek hastanın iğne sırasında acı çekmesini de önlemekteyiz.

Botox bilindiği gibi çok uzun süredir tıpta kullanılan bir ilaç. Bu uygulama sırasında yüzdeki kırışıklıklar için de botox uygulaması yapılabildiğinden sadece burun şekli düzelmekle kalmayıp, yüzde de genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Ayrıca aynı seansta burun yanak çizgilerindeki derin gölgelenmeleri dolgu ile gidermek te mümkün olmaktadır.

Bu Videolar ilginizi Çekebilir