Göğüslerde asimetrinin olması toplumda oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Çoğunlukla nedeni bilinmemektedir. Beden sağlığına hiçbir zararı olmamasına rağmen, asimetrik göğüsler kadınları psikolojik açıdan rahatsız edebilir. Bu durumda, meme asimetrisinin altında yatan başka sebepler sorgulandıktan ve doğal bir asimetri olduğuna karar verildikten sonra, göğüslerin görünümünü eşitleyici estetik operasyonlar yapılır. Bu operasyonların hangileri olacağına hastanın istekleri ve beklentilerine göre, doktorunun görüşleriyle beraber karar verilir.

Aşağıdaki tabloda, doktor görüşü yerine geçmemekle birlikte, hangi tür asimetrilere hangi ameliyatların uygulandığına değinilmiştir. Tabloda yer alan ameliyatların tümü sitemizin içeriğinde mevcuttur. Her bir ameliyatla ilgili bilgiye ulaşmak için ameliyatların üzerine tıklamanız yeterlidir.

Asimetri Türü Ameliyat

  • Biri büyük, diÄŸeri küçük Büyük olana Küçültme ya da DikleÅŸtirme Küçük olana Meme Büyütme Ameliyatı (Slikon Protez Uygulaması)
  • Her ikisi küçük, ancak asimetrik Meme Büyütme(Göğüsleri eÅŸitleyecek ÅŸekilde farklı boylarda slikon protez uygulaması)
  • Her ikisi büyük, ancak asimetrik DikleÅŸtirme veya Küçültme ameliyatı sırasında simetrik hale getirme