Pillar İmplant Uygulaması

Horlama tedavisinde Pillar İmplant Uygulaması

Özellikle basit horlama tedavisinde kişinin yumuşak damak yapısı uygun ise Pillar İmplant uygulaması ile horlama giderilebilir.

Pillar İmplant Nedir?

18mm uzunluğunda ve 2mm kalınlığında pütürlü dokuma yüzeyi olan 3 adet implanttan oluşur. İleri teknoloji  ile steril olarak üretilen bu implantlar yumuşak damağın kas dokusuna yerleştirilir.

Nasıl Etki eder?

İmplant yumuşak damağa yerleştirildikten sonra yabancı cisim reaksiyonu göstererek yumuşak damağın gevşek ve sarkmış dokuları içinde sert bir nedbe dokusu oluşmasını sağlar. Böylece uyku sırasında gevşeyip titreşerek ses çıkartan yumuşak damak eskisi gibi titreşemez ve horlama sesi kaybolur.

Nasıl Uygulanır?

Pillar İmplant lokal anestezi altında yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan kısa bir girişim ile yerleştirilir. Uygulama sonrasında hasta hemen evine ya da işine dönebilir. Ağrı olmaz.

Horlamam ne zaman kaybolur?

Uygulamadan hemen sonra dokularda hafif şişlik olacağından ilk bir hafta horlama geçmez hatta hafif artabilir. İlk bir aylık dönemde horlamanız azalır ve 3 ay içerisinde de damakta oluşan sert iyileşme dokusu sayesinde horlamanız geçer.

Neden Pillar İmplant?

Uygun hastalarda Pillar İmplant  uygulaması diğer tekniklere göre avantajlar içerir. Horlama tedavisinde kullanılan en ağrısız yöntemdir ve uygulanması kısa ve kolaydır. Dokulara geri dönüşümsüz zarar vermediğinden riskli bir yöntem değildir. İyileşme sürecinde kişiyi günlük aktivitelerinden alıkoymadığından iş gücü kaybına yol açmaz.

Uyku  Apnesinde de kullanılabilir mi?

Ağır uyku apnesi olan hastalarda Pillar İmplant fayda etmez. Basit horlamaya eşlik eden hafif apnesi olan hastalarda apnelerde düzelme gözlenebilir.